2006 5K Results

Ohio City Run & Crawl 5K

Age Group Results

June 17, 2006


Hermes Sports & Events, Inc.


Men: 0- 1 2-20 21-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 0- 1 2-20 21-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Overall Female Open Winners

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Maureen Scullin         Cleveland  OH       47       25      21:28.6    6:55/M
Top

Female 20 & Under

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Katharine Schweitzer    MacEdonia  OH       20       30      21:44.7    7:01/M
2    Rebecca Schlea          Berea  OH           16      141      27:54.7    9:00/M
3    Melanie Sudetic         Brecksville  OH     13      153      28:14.8    9:06/M
4    Mary Golish                                 18      237      31:15.5   10:05/M
Top

Female 21 to 29

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Nadia Tuma              Cleveland  OH       24       40      22:39.9    7:18/M
2    Sarah Racic             North Royalton  OH  27       41      22:41.7    7:19/M
3    Kristina Edmison        Lakewood  OH        28       50      23:20.1    7:32/M
4    Allison Brown                               26       64      24:37.8    7:56/M
5    Rachel Brett            Lakewood  OH        25       65      24:38.6    7:57/M
6    Erin Rogalski           Lakewood  OH        26       78      25:07.0    8:06/M
7    Jennifer Zadon                              26       92      25:49.7    8:20/M
8    Alana Papp              Brunswick  OH       26       94      25:56.6    8:22/M
9    Lisa Bodrock            Brooklyn Heights  O 25       96      26:02.7    8:24/M
10    Jessica Nitschke                            23      109      26:37.2    8:35/M
11    Beth Fennell                                26      110      26:38.3    8:35/M
12    Sandy McCreary          Cleveland  OH       24      112      26:45.1    8:38/M
13    Lisa Zolnowski          Broadview Heights   29      115      26:48.5    8:39/M
14    Kristen Kalich          Lakewood  OH        24      120      27:02.2    8:43/M
15    Rose Szalai             Northfield  OH      25      122      27:09.8    8:45/M
16    Elizabeth Heier         Aurora  OH          28      124      27:17.4    8:48/M
17    Erin Becka              Cleveland  OH       23      137      27:43.2    8:56/M
18    Mandy Thoburn           Rocky River  OH     29      139      27:47.6    8:58/M
19    Susannah Brown          Brooklyn  OH        24      142      27:55.2    9:00/M
20    Jennifer Page           Cleveland  OH       23      148      28:08.8    9:05/M
21    Allison Fedyk           Middleburg Hts  OH  26      149      28:09.7    9:05/M
22    Mollie MacDonald        Cleveland  OH       28      150      28:10.0    9:05/M
23    Holly Matlock           Cleveland  OH       25      155      28:16.2    9:07/M
24    Kim Ammon                                   24      158      28:17.3    9:07/M
25    Tiffany Bell                                25      163      28:23.5    9:09/M
26    Tiffani Dieglio         Fairview Park  OH   28      172      28:43.2    9:16/M
27    Monica Nowac            Cleveland  OH       26      174      28:45.7    9:16/M
28    Tamara Norris           Kirtland  OH        27      175      28:46.1    9:17/M
29    Sharon Brown                                24      177      28:47.2    9:17/M
30    Shana Parker                                29      179      28:48.0    9:17/M
31    Stephanie Frederick     Cleveland  OH       25      181      29:01.0    9:22/M
32    Jennifer Granchi        Cleveland  OH       26      182      29:04.6    9:23/M
33    Amy Ladd                Cleveland  OH       24      183      29:05.4    9:23/M
34    Ann Ziegler             Cleveland  OH       29      186      29:11.3    9:25/M
35    Marie Donofrio          Lakewood  OH        29      190      29:19.6    9:27/M
36    Megan Jones             Cleveland  OH       29      192      29:34.6    9:32/M
37    Christy Gearo           Lakewood  OH        29      205      30:01.4    9:41/M
38    Kristin Boggs                               27      207      30:06.2    9:43/M
39    Nichole Gallagher       Painesville  OH     29      213      30:16.2    9:46/M
40    Stacey Britt                                25      214      30:19.2    9:47/M
41    Lauren Conochan         Cleveland  OH       23      219      30:27.8    9:49/M
42    Matt Volosin            Cleveland  OH       27      244      31:39.6   10:13/M
43    Kelly Morgan            Cleveland  OH       29      247      31:53.4   10:17/M
44    Natalie Broz            Bay Village  OH     29      250      32:05.8   10:21/M
45    Amy Lamantia            Cleveland  OH       26      260      33:09.9   10:42/M
46    Chie Pavarini           Cleveland  OH       27      263      34:40.1   11:11/M
47    Katie Chapman           Medina  OH          27      265      34:46.9   11:13/M
48    Heather Mekesa          Cleveland  OH       29      269      35:38.9   11:30/M
49    Emilie Carver                               25      275      35:58.4   11:36/M
50    Michele Allen           Lakewood  OH        27      278      36:23.2   11:44/M
51    Lisa Schwandner         Cleveland  OH       27      279      36:34.8   11:48/M
52    Courtnay Paul                               24      282      37:07.3   11:58/M
53    Ellen Beese                                 27      285      37:17.7   12:02/M
54    Susan Wise              Cleveland  OH       28      290      38:35.2   12:27/M
55    Nicole McGee            Cleveland  OH       26      293      39:31.6   12:45/M
56    Ann Davis                                   29      294      39:35.7   12:46/M
Top

Female 30 to 39

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Kellie Truesdell                            30       34      21:59.5    7:05/M
2    Dana Mitchell                               39       39      22:36.1    7:17/M
3    Tessa O'Donnell         Lakewood  OH        36       46      23:12.1    7:29/M
4    Brenda Budzar           Lakewood  OH        37       47      23:12.7    7:29/M
5    Kim Hering              University Heights  36       56      23:47.3    7:40/M
6    Amanda Kelly            Cleveland  OH       35       60      24:17.3    7:50/M
7    Tara Forman                                 36       68      24:40.6    7:57/M
8    Anna Maloney            Parma  OH           38       72      24:46.8    7:59/M
9    Monica Schnee           Cleveland  OH       33       75      24:57.0    8:03/M
10    Pamela Baach            Medina  OH          38       83      25:17.3    8:09/M
11    Kathy Bakhshi           Brecksville  OH     37       90      25:48.6    8:19/M
12    Lori Harris                                 39      118      26:57.4    8:42/M
13    Tracy Kramer            Euclid  OH          33      121      27:04.7    8:44/M
14    Patricia Woods          Cleveland  OH       32      129      27:28.1    8:52/M
15    Carmen Glassco          Middleburg Hts  OH  36      154      28:15.6    9:07/M
16    Elizabeth Hagen         Cleveland  OH       34      156      28:16.6    9:07/M
17    Patti Levstik                               34      165      28:24.3    9:10/M
18    Tina McAvinue           Lakewood  OH        36      166      28:28.1    9:11/M
19    Heather Trombetta       Cleveland  OH       33      168      28:35.6    9:13/M
20    Kim Hookway             Wadsworth  OH       34      169      28:41.5    9:15/M
21    Ashley Arvin            Cleveland  OH       34      176      28:46.9    9:17/M
22    Ruth Coffey             Bay Village  OH     35      178      28:47.7    9:17/M
23    Suzanne Havranek        Hudson  OH          37      184      29:05.9    9:23/M
24    Andrea Ewing            Cleveland  OH       31      194      29:36.5    9:33/M
25    Sunny Nixon             Cleveland  OH       30      200      29:43.3    9:35/M
26    Lucy Todaro             Cleveland  OH       33      202      29:48.9    9:37/M
27    Meg Stadler             Rocky River  OH     30      203      29:49.4    9:37/M
28    Michele Egan            Lakewood  OH        33      204      29:57.4    9:40/M
29    Betsy Cimaglio          Pepper Pike  OH     30      215      30:19.4    9:47/M
30    Lisa Roberts                                32      221      30:28.8    9:50/M
31    Noel Lavezzi            Bedford  OH         30      225      30:42.6    9:54/M
32    Kimberly Palmer         Cleveland  OH       36      226      30:52.3    9:57/M
33    Jennifer Bialecki       Cleveland  OH       33      227      30:52.5    9:57/M
34    Ann Cahill                                  37      229      30:56.0    9:59/M
35    Kimberly Roach          Lakewood  OH        37      231      31:01.4   10:00/M
36    Sara Curran             Chagrin Falls  OH   38      232      31:02.0   10:01/M
37    Melissa Burkett         Lakewood  OH        37      233      31:02.8   10:01/M
38    Mindy Antonio           Cleveland  OH       34      235      31:13.9   10:04/M
39    Katy Walsh              Strongsville  OH    34      239      31:24.0   10:08/M
40    Heather Tonsing         Cleveland  OH       33      241      31:38.8   10:12/M
41    Jennifer Allen          Cleveland  OH       35      242      31:39.2   10:13/M
42    Pamela Upchurch         Lakewood  OH        31      243      31:39.4   10:13/M
43    Bridget Buescher                            31      249      31:54.0   10:17/M
44    Kelly Strienecker       Lakewood  OH        32      253      32:11.5   10:23/M
45    Kimberly Kilpatrick     Cleveland  OH       30      254      32:14.6   10:24/M
46    Tara Pierce             Lakewood  OH        35      258      32:48.6   10:35/M
47    Angela Hummel           Cleveland  OH       34      267      35:04.3   11:19/M
48    Julia Sutter            Cleveland  OH       31      272      35:54.6   11:35/M
49    Allison Motz            Cleveland  OH       33      274      35:58.0   11:36/M
50    Jane Platten            Cleveland  OH       38      286      37:30.7   12:06/M
51    Rhonda Miller           Bay Village  OH     35      288      37:51.9   12:13/M
52    Nicole Trombetta        Cleveland  OH       33      298      42:15.3   13:38/M
53    Sarah Stoner                                35      299      43:56.7   14:10/M
54    Bobbi Wessel                                32      302      49:30.7   15:58/M
55    Theresa Lee                                 36      303      50:15.7   16:13/M
Top

Female 40 to 49

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Aimee Gilman            University Heights  47       37      22:25.5    7:14/M
2    Barbara Sosnowski       Cleveland  OH       49       38      22:32.0    7:16/M
3    Marie Sanoba            Maple Heights  OH   41       42      22:46.2    7:21/M
4    Colette Gschwind                            42       53      23:37.5    7:37/M
5    Kathy Jirus             Shaker Heights  OH  43       69      24:41.3    7:58/M
6    Jeanine Bartlett                            46       71      24:44.3    7:59/M
7    Richee Cunningham       Cleveland Heights   41       91      25:49.1    8:20/M
8    Kathy Baker             North Royalton  OH  47      105      26:21.6    8:30/M
9    Marianne Nemeth         North Royalton  OH  44      111      26:43.9    8:37/M
10    Kim Vogel               University Heights  41      130      27:28.9    8:52/M
11    Joni Androne            North Olmsted  OH   42      136      27:42.5    8:56/M
12    Darlene Foster          North Royalton  OH  43      188      29:12.5    9:25/M
13    Cheryl Bednarske                            40      193      29:35.0    9:33/M
14    Elaine Campbell         Brecksville  OH     42      201      29:46.9    9:36/M
15    Nancy Kingsland         Cleveland  OH       41      208      30:06.7    9:43/M
16    Gina Bartlett           Mentor  OH          40      209      30:12.1    9:45/M
17    Shari Carroll                               46      228      30:55.6    9:58/M
18    Lorraine Jenkins        Broadview Heights   40      246      31:52.6   10:17/M
19    Deborah Durbin          Rocky River  OH     42      270      35:39.6   11:30/M
20    Nancy Pilon             Washington  DC      45      283      37:07.8   11:58/M
21    Laura Kidd              North Olmsted  OH   44      296      42:11.0   13:36/M
22    Sharon Rose             Cleveland  OH       46      304      57:15.7   18:28/M
23    Cynthia Ann Wilson      Cleveland  OH       49      305      57:15.7   18:28/M
Top

Female 50 to 59

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Joan Pellegrin          Cleveland  OH       51       55      23:44.9    7:39/M
2    Sandy Bosley            Mason  OH           55      104      26:19.3    8:29/M
3    Sue Brown               Aurora  OH          54      119      27:00.8    8:43/M
4    Debi Willis             Westlake  OH        50      152      28:14.0    9:06/M
5    Diane Oakes             Lakewood  OH        52      162      28:19.6    9:08/M
6    Laura Knowles           Cleveland  OH       54      164      28:23.9    9:09/M
7    Pat Bland               Lakewood  OH        50      180      28:56.5    9:20/M
8    Debby Wilkerson         Aurora  OH          53      251      32:07.8   10:22/M
9    Valerie McCormack                           50      289      38:34.9   12:26/M
10    Laurie Hoover           Westlake  OH        50      295      41:25.8   13:22/M
11    Patty Jackson           Northfield  OH      58      300      47:42.7   15:23/M
12    Joyce Stih                                  58      306      58:15.7   18:47/M
Top

Female 60 and over

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Chady Hall              Akron  OH           61      281      36:43.0   11:51/M
Top

Overall Male Open Winners

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Makorobondo Salukombo                       17        1      17:10.8    5:32/M
Top

Male 20 & Under

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Andrew Keppler          Bay Village  OH     20       11      19:32.0    6:18/M
2    Ryan Reese              Chagrin Falls  OH   13       13      19:48.1    6:23/M
3    Reid Landers            Berea  OH           20       48      23:15.5    7:30/M
4    Brendon McCormack                           20       51      23:32.4    7:35/M
5    Ben Luptak              Broadview Hts  OH   16       79      25:07.9    8:06/M
6    Brett Sudetic           Brecksville  OH     15       80      25:09.6    8:07/M
7    Kerry McCormack         Cockeysville  MD    18      238      31:15.9   10:05/M
8    Travis Herring                              16      248      31:53.7   10:17/M
9    Kyle Herring                                14      271      35:52.5   11:34/M
Top

Male 21 to 29

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Timothy Jones                               26       10      19:20.4    6:14/M
2    Josh Bosley             Huntington  NY      29       15      20:28.7    6:36/M
3    Jake Bosley             Cleveland  OH       27       17      20:34.6    6:38/M
4    Adam Kollin             Cleveland  OH       22       19      20:43.1    6:41/M
5    Matt Androne                                22       20      20:56.3    6:45/M
6    Eric Smith              Rocky River  OH     27       21      21:10.5    6:50/M
7    Brad Lantz              Twinsburg  OH       27       22      21:15.5    6:51/M
8    Stephen Klinger         Cleveland  OH       23       45      22:56.2    7:24/M
9    John House                                  27       57      23:53.9    7:42/M
10    Paul Waling             Brunswick  OH       24       62      24:26.6    7:53/M
11    Nathan Fancher          Cleveland  OH       28       67      24:39.9    7:57/M
12    Jeff Pesler             Cleveland  OH       29       87      25:30.7    8:14/M
13    Steven Schmidt          Cleveland  OH       27      100      26:15.6    8:28/M
14    Kirk Miesle             Cleveland  OH       27      113      26:45.6    8:38/M
15    Christopher Bongorno    Cleveland  OH       27      114      26:47.0    8:38/M
16    Darren Fron             Cleveland  OH       28      125      27:18.8    8:48/M
17    Mike O'Toole            Cleveland  OH       24      126      27:21.0    8:49/M
18    George Kuchta                               23      133      27:30.2    8:52/M
19    Jeff Willis             Westlake  OH        23      134      27:31.3    8:53/M
20    Dennis Hjort            Cleveland  OH       23      140      27:52.4    8:59/M
21    Raphael Ngengwe         Cleveland  OH       25      143      27:56.0    9:01/M
22    Charles Althoff         Cleveland  OH       26      151      28:10.4    9:05/M
23    James Jones             Cleveland  OH       27      159      28:18.0    9:08/M
24    Matthew Brazina                             24      220      30:28.3    9:50/M
25    Ben Trombetta           Cleveland  OH       28      252      32:09.8   10:22/M
26    Tom Pikus                                   29      255      32:17.0   10:25/M
27    Ryan Rolnicki                               24      256      32:25.6   10:27/M
28    Scott Chapman           Medina  OH          28      264      34:46.6   11:13/M
29    Greg Sostaric                               24      276      35:58.8   11:36/M
30    Alex Catton             Cleveland  OH       27      291      38:42.6   12:29/M
Top

Male 30 to 39

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Sean Payton             Cleveland  OH       37        2      17:18.6    5:35/M
2    Scott Smith                                 38        5      18:37.6    6:00/M
3    Scott Bottcher          Chagrin Falls  OH   35        8      19:16.3    6:13/M
4    Joe Torzok              Cleveland  OH       38        9      19:20.1    6:14/M
5    Curt Warren             Madison  OH         36       12      19:44.0    6:22/M
6    Matt Fyffe              Cleveland  OH       35       14      20:27.1    6:36/M
7    Todd Leveck             Westlake  OH        38       18      20:40.5    6:40/M
8    Scott Kelly             Cleveland  OH       33       24      21:25.0    6:55/M
9    Troy Piper              Cleveland  OH       32       26      21:30.0    6:56/M
10    Robert Havranek         Hudson  OH          39       28      21:41.6    7:00/M
11    Andrew Cox              Cleveland  OH       36       29      21:43.5    7:00/M
12    Brandon Glenn           Cleveland  OH       30       31      21:48.0    7:02/M
13    Joe Frey                Cleveland  OH       30       32      21:52.8    7:03/M
14    Brad Hauber                                 34       49      23:17.4    7:31/M
15    Scott Robinson          Cleveland  OH       30       54      23:42.8    7:39/M
16    Scott Sacchi            Lakewood  OH        34       58      23:57.9    7:44/M
17    Roger Domokos           Port Clinton  OH    37       59      24:03.2    7:45/M
18    David Bauer             Cleveland  OH       30       61      24:25.3    7:53/M
19    Geof Pelaa                                  30       66      24:39.2    7:57/M
20    Brian Dye                                   38       76      25:00.1    8:04/M
21    Mike Herner                                 39       82      25:15.1    8:09/M
22    David Stack             Cleveland  OH       35       86      25:24.9    8:12/M
23    David Ross              Cleveland  OH       34       89      25:47.3    8:19/M
24    Gary Nowac              Cleveland  OH       30       93      25:50.4    8:20/M
25    Bill Gregg                                  37       97      26:04.5    8:25/M
26    Dave Luptak             Shadyside  MD       38       98      26:07.5    8:25/M
27    Sam McNulty                                 33      106      26:23.7    8:31/M
28    Kevin Roberts           Lakewood  OH        38      108      26:31.9    8:33/M
29    John Woidke             Cleveland  OH       30      123      27:16.3    8:48/M
30    Gary Traicoff           Northfield  OH      33      131      27:29.2    8:52/M
31    Gregg Lytle             Tallmadge  OH       37      132      27:29.9    8:52/M
32    Patrick Todaro          Cleveland  OH       35      138      27:46.0    8:57/M
33    John Jeffers            Lakewood  OH        38      144      27:57.8    9:01/M
34    Jimmy Jeffers           Lakewood  OH        35      145      28:00.5    9:02/M
35    David Hagen             Cleveland  OH       37      157      28:16.9    9:07/M
36    Hiroshi Miyoshi         Cleveland  OH       32      167      28:29.3    9:11/M
37    Bob Sinkovich           Painesville  OH     34      173      28:44.5    9:16/M
38    Andy Motz               Cleveland  OH       33      189      29:14.1    9:26/M
39    Brad Smith              Lakewood  OH        33      195      29:36.9    9:33/M
40    Christopher Romito      Cleveland  OH       30      197      29:38.2    9:34/M
41    Peter McGreal           Avon  OH            36      199      29:42.6    9:35/M
42    Jeff Fennell                                30      206      30:05.8    9:42/M
43    Steve Rench             Wadsworth  OH       36      210      30:13.2    9:45/M
44    Michael Ford            Cleveland  OH       34      211      30:14.6    9:45/M
45    Scott Copeland          Cleveland  OH       30      216      30:19.6    9:47/M
46    Colin McIntyre                              33      217      30:21.3    9:47/M
47    Jitendra Khare          Cleveland  OH       39      218      30:26.3    9:49/M
48    Josh Roberts            Cleveland  OH       33      222      30:29.2    9:50/M
49    Mark Priemer                                36      223      30:31.9    9:51/M
50    Aaron Cornell           Cleveland  OH       30      245      31:44.7   10:14/M
51    Adam Pierce             Lakewood  OH        34      259      32:49.0   10:35/M
52    Phil Pavarini           Cleveland  OH       31      261      33:16.4   10:44/M
53    Scott Hurley                                36      262      33:21.9   10:45/M
54    Ian Pensom              Cleveland  OH       37      287      37:50.9   12:12/M
55    Timothy Kramer          Euclid  OH          32      292      38:43.6   12:29/M
Top

Male 40 to 49

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Tom Maloney             Cleveland  OH       41        3      17:38.2    5:41/M
2    John Paull              Cleveland  OH       42        4      17:46.7    5:44/M
3    Tim Nowak               Avon Lake  OH       46        6      19:10.2    6:11/M
4    Trevor Kershevich       Cleveland  OH       47        7      19:13.0    6:12/M
5    Matthew Yetter                              41       16      20:30.7    6:37/M
6    Tim Santone             Avon Lake  OH       43       23      21:20.0    6:53/M
7    Pete Russell            Strongsville  OH    40       35      22:06.9    7:08/M
8    Walt Tletski            Canton  OH          47       36      22:14.7    7:10/M
9    John O'Donnell          Lakewood  OH        41       43      22:50.3    7:22/M
10    Tom Jansa               Euclid  OH          43       52      23:34.6    7:36/M
11    Glenn Hasek             Middleburg Heights  44       63      24:30.9    7:54/M
12    Larry Deangelis         Cleveland  OH       40       73      24:52.5    8:01/M
13    Jim Ray                 Cleveland Heights   43       74      24:56.1    8:03/M
14    Scott Smith             Fremont  OH         48       77      25:03.2    8:05/M
15    Guy Rosa                Cleveland  OH       40       81      25:13.6    8:08/M
16    Jay Donnelly            Lagrange  OH        41       84      25:18.0    8:10/M
17    Kimbry Daniel                               43       99      26:09.5    8:26/M
18    Cathy Leonard                               40      102      26:17.7    8:29/M
19    Tom Simenc              Willoughby  OH      41      103      26:18.4    8:29/M
20    Richard Baker           North Royalton  OH  48      117      26:52.7    8:40/M
21    Stephen Tompkins        Cleveland  OH       43      146      28:02.8    9:03/M
22    Glenn Nickerson         Warrensville Hts  O 45      147      28:03.4    9:03/M
23    Roger Luptak            Broadview Heights   40      171      28:42.2    9:15/M
24    Rob Hoffner             Brecksville  OH     40      185      29:10.9    9:25/M
25    Scott Barber            Bay Village  OH     42      191      29:31.5    9:31/M
26    John Washell            Eastlake  OH        40      196      29:37.9    9:33/M
27    Brett Scully                                41      230      30:56.7    9:59/M
28    Denzil Antonio          Cleveland  OH       42      236      31:14.6   10:05/M
29    Jeff Stoner             Cleveland  OH       40      257      32:26.3   10:28/M
30    Bernie Thiel            Cleveland  OH       42      268      35:04.8   11:19/M
31    Geoff Chunyo            Lakewood  OH        45      273      35:55.4   11:35/M
32    Jeff Chen               Strongsville  OH    46      284      37:10.9   11:59/M
Top

Male 50 to 59

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Epifanio Carrasquillo   Cleveland  OH       55       27      21:39.3    6:59/M
2    Will Ross               Bay Village  OH     50       44      22:52.7    7:23/M
3    Alan Bisler             Seven Hills  OH     55       70      24:42.2    7:58/M
4    Bob Jackson             Northfield  OH      59       85      25:20.3    8:10/M
5    Gary Underwood          Middleburg Heights  52       88      25:31.7    8:14/M
6    John Hornyak            Solon  OH           56       95      26:01.5    8:24/M
7    Cliff Charvat           Bay Village  OH     59      101      26:17.2    8:29/M
8    Rick Opsincs            Hinckley  OH        53      107      26:29.4    8:33/M
9    Robert May              Bay Village  OH     55      116      26:49.1    8:39/M
10    Frank Novy              Strongsville  OH    55      127      27:26.9    8:51/M
11    Ernest Szorady          Cleveland  OH       55      128      27:27.8    8:51/M
12    Edward Clark            Wadsworth  OH       50      135      27:31.6    8:53/M
13    Bob Palinkas            Avon Lake  OH       50      160      28:18.4    9:08/M
14    Robert Starek           Lakewood  OH        55      161      28:19.2    9:08/M
15    Paul Keppler            Bay Village  OH     51      187      29:11.9    9:25/M
16    David Marburger         Lakewood  OH        51      198      29:40.4    9:34/M
17    Danny Bosley                                55      234      31:04.0   10:01/M
18    Steven Ruwoldt          Westlake  OH        50      266      34:55.9   11:16/M
19    Joe Zone                Cleveland  OH       52      280      36:40.5   11:50/M
20    Doug Brown              Aurora  OH          55      301      47:42.7   15:23/M
Top

Male 60 and over

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
1    Bill Catanese           Cleveland  OH       67       33      21:53.7    7:04/M
2    Ralph Scola             University Heights  63      170      28:41.9    9:15/M
3    Bill Tumbleson          Lakewood  OH        65      212      30:15.0    9:45/M
4    Tim McCormack           Cleveland  OH       61      224      30:41.5    9:54/M
5    Emery Major             Middleburg Heights  62      240      31:27.1   10:09/M
6    Jerry Ketchaver         Euclid  OH          62      277      36:09.8   11:40/M
7    Brad Hoover             Westlake  OH        60      297      42:11.3   13:36/M